Pearinglus ja pea paksus 25.01.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen 26. a aktiivselt spordiga tegelev noormees, keda nüüd juba 4ndat kuud vaevab pearinglus ja veidi paks tunne peas (pea ei valuta). Ägeda pearingluse olen kontrolli all hoidnud Betaserci võttes, kuid veidi häirib ikkagi vahetevahel tekkiv pea paksuse tunne, mis ei esine küll kogu aeg, aga mõnel nädalal annab rohkem tunda, kui teisel. Töö pingeline pole. Söön 4x päevas tasakaalustatult - iga eine vähemalt 500-600 kcal ja valkude osakaal iga eine 30-50 g vahemikus ehk siis päevas söön kokku kindlasti rohkem, kui baasainevahetuseks vaja ehk toitumine peaks ka normis olema. Üritan iga öö magada vähemalt 8 h, kaal ka normaalne 85 kg 188 cm pikkuse juures. Küsimus siis oleks see, kas peaksin oma pearingluse ja aegajalt esineva pea paksuse tundega pöörduma ka neuroloogi vastuvõtule või mitte? Hetkel olen Betaserci 2. kuuri lõpetamas (kokku 100 tabletti), kuid endal on küll just igapäevast enesetunnet arvestades tunne, et kui tablette enam ei võta, siis naaseb ka äge peapööritus, sest mingi teatav ebakindlustunne peas siiski esineb, mis nagu laseb aimata, et kuuri lõppedes probleem lõppenud pole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainus viis saada õige vastus vaevavale probleemile on spetsialisti läbivaatus. Kui kõrvaarst põhjust pearingluseks ei leia, tuleb külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591