Diski sopistus 11.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kukkusin veebruari lõpus sabakondi peale. Arsti poole ei pöördunud ja kaebused kadusid paari nädalaga. Kolm nädalat tagasi panin tapeeti ja öösel tekkis tugev valu vasakus sääres, mis ei kadunud ka valuvaigistitega. Valu oli pidev, kuid kõige tugevam just öösel ja ei kadunud mistahes asendis. Neljandal päeval pöördusin perearstile, kes saatis mind rö-sse ja edasi neuroloogile. Võtsin ühe nädala Ibumetini 800mg kolm korda päevas ja valu kadus. Neuroloog saatis kompuutertomograafiasse, kus leiti, et L5/S1 disk degeneratsiooni tunnustega, mediolateraalse vasakpoolse lameda protrusiooniga, mille kokkupuude vasempoolse närvijuurega.
Praegu erilisi kaebusi enam ei ole, aeg- ajalt tunnen kerget krambitaolist tunnet sääres ja veidi ka tuimust varvastes. Neuroloog suunas mind edasi neurokirurgile ja arvas, et tuleb op. Neurokirurgi vastuvõtule pääsen augustis. Tahaksin teada, kas oleks võimalik ka op-ist ,,pääseda", kas võiksin ise teha võimlemisharjutusi ja veel mingit sporti. Enne traumat käisin reguraalselt treeningus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks vältida asendeid ja tegevust mis põhjustavad valu või suremistunnet jalas. Tavaline on iseeneslik paranemine. Op. i tehakse vaid siis, kui on labajala halvatus ja/ või põiehüired.

Dr. Ain Pajos