Jalgade perioodiline liigutamine öösiti 04.03.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Liigutan öösiti unes enda jalgu, tõmmates need kokku ja siis tasapisi lasen neil laskuda. Minu elukaaslase uni on sellest häiritud ning ka mina ärkan selle peale öö jooksul korduvalt üles, et ta mu jalgu alla lükkab.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik on nn. rahutute jalgade sündroom - ebamäärane tundmus jalgades ja nende liigutamise vajadus rahuolekus ja eriti voodis. Lisaks on võimalikud nn. parasomniad - uneaegsed tegevused kuni kõndimise ja vägivallani välja.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos