Valud seljas, puusas ja ja paremas jalas kuni varvasteni välja. 18.08.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Valud algasid ägedalt alaseljas 2012.aasta veebruaris, kandusid üle puusa krambivaludeks paremas jalas ja varbad surevad välja, arvasin et lumbo, üle10 minuti käia ei jõua, siis peab tagumiku keset asfaldi panema, kasvõi keset sõiduteed, jalg ei liigu edasi tugevate krambivalude tõttu reies ja ümber põlve.
Perearst ravinud siiamaani Arcoxia 120mg vahedega. Ei talu Tramadoli, ibuprofeeni-liiga kanged, hakkan üle keha tilkuma veest. Diclofenaki ei või süüa, kuna 5-ndal eluaastal auto alla jäänud, tükike maksa tehtud anastomoos kõhus ja diclofenaki süües jäävad haigeks kõik kõhuorganid.
Perearst saatis mu tänavu aasta mais neurokirurgile, sealt vastati, et lõigata pole midagi, et selg ilus sirge ja ütles, et pole nende viga, see on polüartriit. Muidugi ma seda uskuma ei jäänud ja perearst ka. Perearst kirjutas lõpuks krambivalude puhul diclofenaki ja ma olen söönud kuu aega ja rohkem süüa ei tohi, sest see hakkab südamele.
Ma olen Eestis enim läbi lastud laps hammasrataste vahelt Eesti arstide poolt. Mul on kõnehäired tugevad, sest kolm erinevat arsti on tekitanud eri aegadel insulti. Ülitundlik.
Ühesõnaga arstid hakkavad jooksutama ühe juurest teise juurde, keegi aga ei tunnista haigust omaks. Arvan, et tegu on ägeda radikuliidiga, mis on muutunud krooniliseks. Proovid polüartriiti ei näita.
Olen väga hädas, olen ka 80% invaliid ja raske puudega. Küsimus on vaid selles, kuidas nendest rasketest valudest lahti saada ja kuhu peaks sellega pöörduma. Vasakus kehapooles on mul hemiparees insultide tagajärjel ja sealt kulgeb seljast valu taga puntist kus on lumbo, otse tagant pepust allla ja jalga sisse, otse tagant, erinevates kehapooltes on valud erinevad ja kulgevad erinevat teed pidi, aga vasakus jalas kadus valu ära ja mingi aja jooksul sügiseti tuleb jälle tagasi, aga paremas kehapooles on vaid rohud ajutiselt leevendanud ja salvid, kasutasin diclaki 5%,hairasva, igasugu mee ja sinepi ja muude omadustega-ajutine leevendus vaid. Tehtud ka igasugu taastusravi alates sanatooriumitest ja lõpetades tavaspordiga. 25 aasta jooksul on juba 68 arsti, kes on mind valede ravidega läbi lasknud kuidagi moodi. Mul on veel hüpertoonia, mitraalklapi prolapsus, olnud reumatism, tahhükardia, stenokardia, perikardiit, migreen-valgustundlikkusega-auraga, 26 aastat kaelaradikuliit-kutsehaigus jne. Olen söönud ka Lyrikat! Ka ei aita. Olen Eesti arstide seas kuulus fenomenaalse mälu pärast, kuigi arstid mainivad et 5-ndast eluaastast saati migreen ja insuldid ei lähe fenomenaalse mäluga kokku. 1997a tehti aju kompuuter, kus leiti et aju kuju on teistsugune kui tavalistel inimestel ja Pärnu neuroloogid imetlesid aju pilte. Üks neuroloog proovis mälust kustutada traumasid ehk valusid, aga see ei õnnestunud hästi. Arvatakse, et mälu on valusid täis ja tekib tänu fenomenaalsele mälule tagasilöök.
Kuhu ma peaksin Tallinnas pöörduma, et abi saada ...

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmelülidevahelise kõhrketta degeneratsiooni - vigastusega, mille tõttu on ahenenud kanal, kus kulgeb jalanärvi juur - nn. kitsa kanali sündroom. Tuleks teha MRT uuring nimmelülidest et saada selgus. Tasuta uuringule saadab suurema haigla neuroloog - võtke saatekiri perearstilt.

Dr. Ain Pajos