Lülisammas 17.06.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on juba mitu kuud lülisamba üks lüli hell. See on u keskel, pole alaselg, ega ka päris rinnaosa, rinnakuluu (see mis ribisid ühendab) alumise otsa kõrgusest on mõni cm allpool. See kogu aeg ei valuta, v.a. hommikuti ja üldse voodis pikali olles. Kui midagi vastu läheb on valus ja teatud liigutused on valusad. Katsudes tundub, et see lüli on natuke väljapoole võrreldes kõrvalolevatega.Tahaks teada, kas peaksin muretsema ja arstile minema? Kas on olemas mingi tõsine asi, mis niimoodi algab? Või peaks lihtsalt ootama, kas läheb hullemaks või mitte? Muidu poleks midagi, aga kardan, et äkki on mingi vähk vms, mis surub, ja sel juhul ei tohiks oodata. Seda kardan seetõttu, et kõik, kellel on olnud selgrooprobleemid, räägivad mingist kiirgumisest, et hoopis nt jalg valutab või puus, mitte see lüli, kus tegelikult probleem on. Seega nagu poleks tavaline radikuliit. Lisainfoks, et rinnas on ebamugavustunne olnud poolteist aastat ja pidev väike palavik on ka sama kaua olnud (aga nagu aru saan, meditsiiniliselt ei peeta 37,2 palavikuks ja seega see ei tähenda midagi). Poolteist aastat tagasi tehti röntgen ka rinnaosast, ja kopsus-südames pole mitte midagi (vähemalt siis polnud). Ei tea, kas peaks muretsema või mitte... lihtsalt, poolteist aastat on juba olnud selline kripeldav tunne, et midagi ikkagi on valesti, kuigi arstid ütlevad, et minu vanuses pole mingi haigus võimalik.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui selg teeb muret, oleks mõttekas rääkida oma perearstiga.

Dr. Ain Pajos