Valu hammastes-lõualuus 19.04.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Neli päeva tagasi tundsin, et alumised hambad on valusad. Järgmisel päeval valutasid hambad juba 24 h järjest ja nii tänaseni. Valu on tugev ja pidev. Valutavad alumise hambakaare esimesed hambad. Hammastega mälumine on võimatu, sest siis on valu eriti suur. Valuvaigistitele allub valu hästi, see tähendab, et valu üldiselt enam tunda ei ole, ainult mälumine on endiselt häiritud. Hambaarsti juures käisin 3 nädalat tagasi ja kõik hambad on korras. Võtsin ühendust ka hambaarstiga, kes arvab, et hammastest valu tingitud ei ole. Kuna viibin Eestis eemal, ei saa ma hetkel pöörduda perearsti vastuvõtule. Millest selline valu tingitud võib olla ja kas on lootust, et see möödub iseenesest mõne aja möödudes?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt ei ole tegemist neuroloogilise probleemiga. Hambaarstide lemmik - kolmiknärvi haigus - see ei ole. Soovitan konsulteerida teise hambaarstiga ja teha ka tomograafia hammastest.

Dr. Ain Pajos