Aura? 20.02.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, alates sügisest on mul olnud iga kuu ja lausa mitu korda kuus (vahel paari päevase vahega ) auraga migreen (?) -virvendus silmade ees (nii arvas tookord neuroloog) või on see õigem nimetada ajuvereringehäire, sest mitte kunagi pole sellele järgnenud peavalu, raskustunnet peas või muid kõrvalnähte. Kuna seda esineb nii tihti, kui ohtlik on see tervisele? On sellisele asjale üldse lahendust, ravi? Tavaline kompuuteruuring oli korras ja ka silmaarsti poolt kontroll. MRT-d ei ole tehtud. Teine mure veel, et viimased paar nädalat on olnud vasaku jalatalla all kord tekkivad ja siis kaduvad surinad. Millest võib see tingitud olla? Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreeni aura võib esineda ilma peavaluta, sageli vaid kerge surve või raskus peas. Tegemist on aju töö häirega, millega kaasub lihaspinge ja veresoonte toonus muutus. Surinad jäsemetes võivad olla seoses ärevusega.

Dr. Ain Pajos