Külm käsivars 20.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Peale ajuinfarkti on minu Isa haiglas, vaatasin täna, et ta ei liiguta vasaku käe sõrmi eriti hästi. Kätt katsudes oli see käelabast kuni randmeni tuntavalt jahedam kui teine käsi. Kas peaks selle pärast muret tundma, on see märk uuest võimalikust trombist, kas oleks tarvis seda kätt rohkem aktiveerida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ajuinfarkt on aju vereringehäirest tingitud ajukahjustus, mille sagedasemaks tunnuseks ongi ühepoolsete jäsemete halvatus, tihti käsi rohkem kui jalg. Sageli kaasub ka kõnehäire. Halvatud jäsemetega võimlemist ja taastusravi tuleks alustada võimalikult vara, teha seda sageli kuid lühiaegselt.

Dr. Ain Pajos