Õlaliigese luksatsiooni järgne tuimus käes 13.07.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Päev peale õlaliigese nihestust (õlg liikus alla) ning selle EMO's paikatõmbamist on käelaba alumine pool ning 2 viimast sõrme (pöidlast lugedes) tuimad ning liiguvad vaevaliselt.
EMO's tõmmati käsi paika, pandi sidemega kaela rippuma ja kästi seda seal 3 nädalat nii hoida ning seejärel pöörduda traumatoloogi juurde. Tuimuse kohta öeldi, et ilmselt on närvikahjustus.

Palun öelge, kas selline tuimus ja vaevaline liikumine käelabas on iseeneslikult taastuvad, kui kaua taastumine võib aega võtta ja kas vahepeal oleks vajalik käega teha ka mingeid harjutusi või pöörduda füsioteraapiasse?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt sai kahjustada närvipõimik, mis asub rangluu all. Taastumine on pikaldane. Täpsemaid soovitusi ja ravi saab anda peale läbivaatust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos