lihas ja liigesvalud 26.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

6-7 päeva peale covidi vaktsiini süsti mai kuu lõpul) algasid järsku need valud. Hommikuks jäävad õla- ja käelihased nii valusaks, et ei saa tekki pealt ega riidesse ilma valuta. Päeva peale veidi leeveneb, aga iga lihasliigutus on valus. Ajastusest arvan, et tegemist on äkki vaktsiini tagajärjega?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vaktsiinid on kasutuses alla aasta ja kogemus nende kõrvalmõjude kohta on ebapiisav, seetõttu ka tõenduspõhiseid ravimeetodeid anda ei saa. Tuleb jätkata seniste soovitustega -igapäevane võimlemine, ülekoormuste vältimine, reumatoloogi poolt soovitatud valu ja põletikuvastased ravimid - ravi juhib ikka reumatoloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika