Mures jalaga 05.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olles 5 aastat tagasi välismaal, astusin kogemata auku ja väänasin tugevalt vasakut jalga, auk oli küllaltki sügav, jalg paistetas kõvasti, polnud muud kui jääkott ja 3 päeva harjavars toeks. Kuid nüüd on juba 2 aastat jalaga mure, esialgu ei onud nagu midagi eriti hullu, kuid iga päevaga läheb asi hullemaks. Reumatoloog saatis ortopeedi juurde, põlv ealised muutused, reieliiges kulunud, ortopeedi arvates ei ole vaja panna veel punase joone alla ja saatis neuroloogile- tema arvates on radikuliidist tingitud vaevused. Aga kui kõnnin, siis lööb meeletu valu jalasäärde esialgu ja siis kisub krampi, nii et seisan ja siis saab jälle veidi edasi liikuda. Ei oska ju ensam kellegi poole pöörduda ja kas võib olla põhjuseks aastate tagune trauma või on siis tegu tõesti reieliigese kulumisega? Ei oska rohkem seletada oma probleemi, millega tegu, säär ka vahel tuim.,Kõike head soovides.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu on ka alaseljas, tuharas või reies, on tõenäoline alaseljast lähtuv närvijuure ärritus - tugev valu sääres. Käik neuroloogi juurde peaks tooma kindlast selgust ja ka toimiva ravi.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos