torkiv/kõrvetav tunne jalgades ja kätes 18.05.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen viimased paar nädalat (peale lapse sündi) hädas sellega, et jalgades (enamasti varvaste ülemises osas, mõnikord ka jala külgedel) ning kätes tekib kõrvetav tunne, sarnane veidi sellega kui külma saanud käed panna sooja vee alla...
Lisaks on juba mitu kuud öösel värinad, tekivad tavaliselt ärgates, kogu keha võdiseb ca pool minutit ning siis on jälle kõik normis.
Olen 35 aastane naisterahvas, peale sünnitust tehti ka vereülekanne verekaotuse tõttu ja sain mitu nädalat antibiootikume. Vereanalüüs oli üldiselt korras, hemoglobiin peale vereülekannet oli veidi madal (98).
Lisaks olen juba 2 aastat hädas ka pearinglusega, perearst on selle kirjutanud madala ferritiini arvele.
Kas tegemist võib olla mingi närvidest tingitud põhjusega? Milliseid uuringuid võiks teha või kuhu pöörduda lisaks perearstile?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ärevushäirega, uuringud siin midagi ei näita ja vajalik on neuroloogi läbivaatus.

DR. Ain Pajos