kael-kukal 03.02.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 40a, istuva tööviisiga, juv reumatoid-artriidi diagnoosiga naine. Mureks kukla piirkond. Mõned kaelalülid on mul paigast ära nihkunud, vahepeal (aasta tagasi) põhjustades palju vaevusi. Siis nagu leidis kael ise mingi õige koha, pea püsib jälle korralikult kaela otsas (mingid kompuuter-uuringud tehtud ja asi nagu praegu kontrolli all). aga uus mure - justkui ei käiks veri kuklast korralikult läbi, algul tekkis see tunne, kui pikalt sundasendis arvuti taga istusin, nüüd iga natukese aja tagant, tugev surve kuklas, mis läheb nagu mööda peanahka surinaga üles (ajab mind parajalt paanikasse). Loodetavasti täitsa tühi asi, kas äkki aitaks masseerimine või määrimine? Nende logisevate lülide pärast jällegi hirm masseerida ka, isegi väga võimelda ei julge.... Mis teie arvate? Tuli vist parajalt segane jutt....

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla paanikahäirega mis tekib depressiivse seisundi foonil.
Soovitan visiiti neuroloogile.

Dr. Ain Pajos