Lihastõmblused 15.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 35 aastane meesterahvas. Magama minnes õhtul tunnen kui asetan jalad voodisse kuidas sääremarjades käivad väikesed lihastõmblused, vahest paremas vahest vasemas jalas, mujal kehaosades ma tõmblusi ei tunne. Küsin seda lootuses et ehk on kellelgi veel sarnaseid tähelepanekuid olnud.
Perearst arvas et on magneesiumi puudus veres ja soovitas magnavit'i. Kui oleks magneesiumi puudus, tõmbleksid kõik lihased üle keha. Samas võib olla mõne teise aine puudus veres!?
Ehk oskate öelda millest need sääremarjatõmblused on tingitud?

Suur Tänu!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla neuroosist ja ärevusest tingitud lihasregulatsioonihäirega, närvikahjustusega jalgades seoses mõne seljahaigusega, aga ka tõsisema neuroloogilise probleemi algusega. Kui nähtavad tõmblused jätkuvad, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos