pea käib ringi ja jäsemed surevad 02.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on viimasel ajal tekkinud palju imelikke sümptomeid. Olen 25 aastane neiu ja umbes pool aastat tagasi tekkis esimene peapööritus. See ei tekkinud sellest, et kiiresti püsti tõusin. Lihtsalt, üks hetk tundsin, kuidas kõik käib ringi. Vestlesin siis oma töökaaslastega. Mingi aja pärast kadus see ära ja nüüd on see tunne tekkinud paar korda veel. Täiesti suvalisel ajal.
Ning veel üks asi, mis on tekkinud, on jäsemete suremine. Eriti näppude.
Vaatan kodus rahulikult telekat kui äkki hakkab väike sõrm surisema, siis sureb ära ja siis see surin liigub järgmisele ja järgmisele jne. kuni terve käe näpud kõik kogevad seda. Samal ajal tuleb väiksele sõrmele jälle "elu sisse".
Nagu selline laine käiks näppudest läbi ja siis liigub käe labasse.
Ja eile oli nii, et parem põsk suri ära! Nagu oleks hambaarstil käinud ja tuimestussüsti saanud. Olin just magama minemas ja pesingi hambaid nii, et ühte poolt ei tundnud.
Endast veel niipalju, et olen migreenitaja. Mul on kevadeti just eriti tihti migreenihood. Aga mul on nii, et on ainult halo, peavalu peaaegu kunagi ei järgne. Kui tunnen, et nüüd hakkab kohe-kohe virvendama, siis võtan ühe tabletti (ibumax, paratsetamool jms) ning 30min kuni tunni pärast on jälle kõik ok. Veel olen suitsetaja ning natuke ka ülekaaluline. Nendest võib kindlasti mõni ka põhjus olla...
Mis võib olla põhjus peapööritushoogudel ning jäsemete/põse suremisel?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist kroonilise stressi - ärevushäire ja sellest tingitud regulatsioonihäirega. Külastage neuroloogi.

Dr. Ain Pajos