Kas päris haigus või kujutlusvõime? 24.05.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kirjutan lühidalt oma sümptomitest, kuidas teile tundub, kas on põhjust SM kahtlustada?
- istudes või pikalt ühes asendis olles surevad käed-jalad ära.
- meeletu higistamine, eriti päeval.
- vahel muutub üks varvas tuimaks, kuid tavaliselt magneesiumi manustades mingi aja pärast kaob ära.
- umbes korra kuus on põies "imelik" tunne, ajaks nagu pissile, kuid tuleb vähe.
- lihased on väsinud ning sääred tõmbavad tihti krampi.
- liigesed valutavad, varbad ja küünarnukid
- silme ees vahel virvendab
- vahel käib pea ringi
- tinnitus
- selga lööb vahel meeletu terava valu (eriti hommikul ärgates), üldse on üsna tihedasti seljavalu alaseljas

Olen nende sümptomitega maadelnud u 6a (algasid peale isa ootamatut surma), 5a taagsi käisid 2 erineva neuroloogi juures, kes minu muret väga tõsiselt ei võtnud, kõrvaarstil, kes pani diagnoosiks tinnitus, silmaarstil, kes muretsemiseks põhjust ei näinud.
Hetkel olen 6k lapsega kodune ja ilmselgelt ärevik ja hüpohondrik, kuid ei saa aru, kas enne tulid sümptomid ja neile lisandus ärevus või tulid kõik need sümpomid ärevusega kaasa.

Lisaks veel seda, et nn sümptomid käivad hooti, vahel on vahel pole, kui neile ei mõtle, siis ei pane eriti tähele, kui neile keskendun, siis tuleb neid mühinal juurde.

Olen nii hirmul ning kardan kõige hullemat... Täpselt nii peaks ju algama ka SM? Olen selle kohta nii palju googeldanud...

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjeldatu alusel ei saa SM i diagnoosida. Kui guugeldate ka muid neuroloogilisi haigusi leiate palju sarnaseid vaevusi. Ilmselt tuleks kaaluda ärevuse ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika