Pearinglus, tajuhäired(?) 14.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane naisterahvas, aktiivse ja liikuva eluviisiga, töötan igapäevaselt arvutiga. Üldiselt olen terve, ainukesena on vaevusteks migreenilaadsed pingepeavalud juba üle 10a, kuid nendega olen õppinud toime tulema.
Ca nädal tagasi keset tööpäeva laua taga istudes hakkas pea väga tugevalt ringi käima, läksin kiirelt diivanile poolpikali asendisse ja väga tugev pearinglus kestis u tund aega. Samal ajal kehatemperatuur langes, mul oli jahe, kõrvus kumises. Pikutasin umbes 1,5h, seejärel viidi mind koju ja sellest ajast olen olnud kodus, enamiku ajast pikutanud, lihtsalt puhanud. Olen ka üsna palju maganud, aga pea käib endiselt ringi ja ma nagu ei taju ümbritsevat väga selgelt. Ei mäleta kõiki vestlusi ja ei suuda millelegi keskenduda.
Perearst soovitas puhata ja kirjutas Stugeroni 25mg tabletid, 3x päevas võtta. Tablette võtan neljandat päeva, aga enesetundes muudatusi ei märka. Tavaliselt kui olen üle töötanud ja ise puhata ei märka, hakkab pea valutama, aga sellest saab alati üle korralikult välja magades. Praegu tundub, et on rahulikum aeg üle pika aja ja siis selline asi nüüd... Olen väga mures, perearst peale üle töötamise midagi muud pakkuda ei osanud, aga mulle tundub, et puhkamine ei aita. Vereanalüüsid andsin alles täna, paari päeva pärast lubati vastuseid - kas ja mida üldse sealt välja lugeda saaks?
Küsisin ise perearstilt neuroloogile saatekirja ja, aga järjekorrad hirmus pikad -ehk oskate selle vähese info põhjal midagi abiks pakkuda?
Suur-suur tänu ette!
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suurtes haiglates on EMO (erakorralise meditsiini) osaskonnad, kuhu tuleks järjekordse pearinglushoo korral pöörduda. Tulen ise puhkuselt peale 15. augustit - kui probleem püsib tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591