pearinglus ja imelik lõhn 19.01.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus järgmine: Viimase aasta jooksul on mul olnud paaril korral väga ebameeldiv kogemus. Nimelt äkki tekiks nagu teadvuse kadu. Samas täielikult teadvust ei kaota. Olek on nagu udu sees. Tekib nagu imelik lõhnatunnetus ja ühel korral hommikul ärgates ka kõnehäire. St. Teadsin küll,mida öelda tahan, aga välja ei suutnud öelda. Just nagu "teises maailmas" oleks. Selline olek möödub umbes viie minutiga. On esinenud ka iiveldust hoo ajal peavalu ja kohinat kõrvus. Vasakus käes ja jalas on esinenud surinaid ja tuimust. Olen teinud üle kahekümne aasta istuvat tööd. St. sundasendis töötanud. Ka kaelas esineb valusi ja raginaid. Arstile ma pöördunud ei ole, kuna alati on hoog möödunud ja siis on jälle kõik normaalne. Kas oleks põhjust muretsemiseks? Kas tegemist võib olla nn. kaelaradikuliidist tingitud vereringe häirega või on karta midagi tõsisemat? Näiteks ajukasvajat? Tegelikult pelgan arstile minna. Palun andke nõu, kas on põhjust karta midagi tõsisemat.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti tuleks pöörduda neuroloogi vastuvõtule, kuna vajalikud on lisauuringud.
Tegemist võib näiteks olla epilepsia väikese hooga, mille põhjus on praegu ebaselge.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591