Jalad alt kadunud 08.11.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Milles võiks asi olla: jalgadest on jõud kadunud ja tasakaalutunne jupsib. Kestab juba umbes viimase nädala. ;u suursaavutus on see, kui ma jõuan seinte najal oma töötoolist voodini või siis vastupidi. Ka see võtab võhmale. Ja parim on muidugi see et olen mitu korda lihtsalt põrandale kokku kukkunud. Ei mingit minestamist, mõistus töötas. Korra kukkusin köögi põraõrandale, üritasin püsti tõusta. No ei suuda. No mis seal ikka, pikutame pisut põrandal ja üritame uuesti. Umbes poole tunni pärast ei saanud ikka jalgu alla. Neljakäpakil suutsin hädaga liikuda, jõudsin voodini, kuid voodisse ronimine võttis vähemalt veerand tundi: käed ja rindkere voodis, kuid tagumik ja jalad ei tule järele.
Nii et mina enam toast välja ei julge minna.
Millega võiks tegu olla? Telefoninõuandes mainiti ühe võumalusena neuropaatiat. Arsiide juurde on mul tehniliselt võimatu pääseda, sest praeguses seisukorras ma autot juhtima kindlasti ei hakka ja bussi peale ei jaksa ma ka minna.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla jalgede osalise halvatusega või üldise lihasnõrkusega. Ise selliseid asju diagnoosida ega ravida ei saa. Parim tegu on kutsuda kiirabi või sõbrad ja lasta end sõidutada näiteks Mustamäe Haiglasse erakorralise meditsiini osakonda.

Dr. Ain Pajos