Kukkumine trepil 05.11.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on probleeme trepist käimisega. Mõni päev liigun üles-alla ilma igasuguste vaevusteta, kuid mõnikord (nädalas paar korda) on nii alla minekul kui ka üles tulekul jalad nagu kanged. Alla minnes olen olen kaks korda ka kukkunud, jalg on nagu alt ära läinud. Püsti saamisega on siis probleem, sest närv on sees ja tunne, et jalg ei tulegi enam alla. Mõninga rahunemise peale saab ikka kuidagi püsti. Teadvus kukkumisel ei kao, ainult jalad lükkab alt. Mees ütleb, et viimasel ajal käin ka tasasel maal kangelt (tegelikult kardan koperdamist ja kukkumist). Hirm on juba suureks kasvanud ja püüan trepil sammhaaval liikuda, et mitte kukkuda. Treppe vältida ei saa, elan 5 korrusel. Kas tegemist võiks olla mingi neuroloogilise probleemiga või tuleks hoopis mõne muu spetsialisti poole pöörduda?
Naine, 34a
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla neuroloogilise probleemiga. Soovitan kohe pöörduda perearsti poole.

Dr. Ain Pajos
Tel. 6 748 591