nimmevalud 10.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Naine 53a.Nimmeradikulopaatia tõttu opereeritud 2004. Valud kadunud pole,aga jalga enam ei kiirga ja jalg "alt ära ei kao". Vereproov suhteliselt korras (kilpnäärme alatalitlus). Ette kummardudes valus pole (tahapoole painutades on vahel), polnud ka enne operatsiooni, kõval toolil istudes hakkab selg kiiresti valutama, pehme peal saab kauem istuda. Objektiivne neuroloogiline leid tagasihoidlik. Selja koormustaluvus väike. Ka kaela- ja peavalud sagedased.
Raske probleem on seejuures veel see, et nimmepiirkond on ebanormaalselt külmatundlik. Toas +25, niigi mitu paari pükse jalas, aga pean veel nimmepiirkonna ümber sooja fliistekki kandma. Muidu on tunne nagu istuks külmas vees ja valud muutuvad suuremaks. Tööle ju tekiga ei lähe. Kuidas selle probleemiga elada? Valga arstid vangutavad pead. Kas selline haiglane külmatundlikkus on diagnoositav ja ravitav (jalad külmetavad samuti)?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Radikulopaatia tähendabki jalanärvide kahjustust, mille korral ka traumeeriva põhjuse kõrvaldamise (op) järgselt võivad püsida mitmesugused vaevused. See ei tähenda aga et neid ei ole võimalik ravida. Tuleks teha uus rö pilt nimmelülidest ja tulge konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591