selgroo vigastus 15.08.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu elukaaslasel toimus avarii ja selle tagajärjel sai selgroo 6,7,8 lüli vigastad killuline murd oli. Millised kahjustused võivad sellega seoses olla? Kui palju on lootust, et ta taas liikuma hakkab?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Kahjuks pean Teile vastama, et selgroo vigastusest tingitud kahjustused sõltuvad samal ajal tekkinud seljaaju vigastuste ulatusest. Ma ei saa teile kahjuks vastata, kui ei ole näinud haiget ega tema lülisamba röntgen-ülesvõtteid. Kahjustused, aga ka nendest paranemine sõltub ikkagi tegelikult trauma ulatusest. Sellele küsimusele oskab Teile täpsemalt vastata tema raviarst - oletan, et patsient on praegu ravil mõnes Eesti haiglas ja ka neuroloogide või neurokirurgide poolt kontrollitud.