Valuline selg. 04.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 28 aastane noormees.Olen 8 aastat töötanud laudade ,brusside ja plankude pulgavahele ladujana.Viimased aastad oleme ladunud väga massiivseid planke venemaalt. Umbes poolteist aastat tagasi käis seljast läbi tugev valu .Ma ei uskunud et asi teab kui hab võib olla ja tegin sama tööd edasi
,et vähemalt 8 aastat ära teenida.Valu aeg ajalt suurenes ,siis vähenes,kuni käis läbi teine sama valus moment.Nüüd ei saa õieti jalgrattagagi sõita ja pean seda tehes ennast võimalikult püsti asendis hoidma.Mis te arvate kui tugeva korseti peaks ostma,kas metall plaatidega või midagi gerget.?kas ei peaks hoopis metall plaadi laskma selgroo külge opereerida ,et vanadust mitte ratas-toolis veeta.Kas võimeldes sügavalt selja taha ja ette tohib painutada?Kas korsett üldse aitab kui valu on vöö kõrgusel? Kas põldu tohib kaevata?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tavaliselt on tõstmise järgse selja ja jalavalu põhjuseks nimmelülidevahelise kõhrketta vigastus ja väljasopistus. Seisund on ravitav ja valu tavaliselt möödub. Minge neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos