Kael ja lülisambad 08.07.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 30 aastane naisterahvas ja häda järgmine:
Ei tea kas pöördun nüüd õige arsti poole aga enam ei oska kuhugi pöörduda.
Nimelt juba mitu aastat olen vaevelnud õla-selja -ja kaelavaluga.
Nimelt valutab kael, vasak õlg,mis kiirgab vasakusse kätte ning üldse vasakusse poole,ka rinda ja rinna peale. Vahel on rinnus valu kohe tugev,et heidan mõneks ajaks pikali,kui olen nt kaua istuvat tööd teinud.
EKG on korras,vererõhk korras.
Aga valu ei anna järele,see lööb ka selga ,abaluu juurde ja kestab 24h päevas selline näriv olek siis vasakus pooles. Kuna olen ka paanikahäiretega pisut kimpus,siis see valu rinnus ajab mind pidevalt ärevaks ja nii tulevad ka paanikahood peale.
Olen käinud võimlemas, parafiinravis, nõelravis-kuid ikka asi kestab edasi.
Olen sellest nii hairitud,et ei taha kuhugi minna ega midagi teha,isegi suhelda ei taha kellegagi, oleks ainult kodus ja pikali.
Valuvaigisti võtab valu ainult mõneks ajaks ja see tuleb jälle tagasi.
2003.a on tehtud ka pilt kaelast, mille vastus oli järgmine:
Kaela lordoos asendunud lokaalse küfoosifa (C5-6). C5/6, 6/7 lülivahemik veidi ahenenud.
Pilt lülisambast andis järgmise vastuse:
Lülisamba Th osa veidi roteerunud.Esineb küfoosi.Lülidel lõppplaadid veidi tihkenenud.Lülid kergelt kõhtmisele ahenevad.
Õlas olid mingid pilud ka laienenud 3mm 7 mm ni. Seda diagnoosi täpselt ei mäleta.
Sooviksin teada,kas seda asja saab ka kuidagi kirurgiliselt ravida ,et nendest valudest lahti saaks.

Kena suve jätku Teile

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!
Tänan Teid küsimuse eest!
Kirurgilise ravi vajaduse / võimalikkuse üle saab otsustada ainult neurokirurg, kelle vastuvõtule vastuse saamiseks peaksite pöörduma.
Isiklikult arvan Teie poolt esitatud kirjelduse alusel, et peaksite enam abi saama ravivõimlemisest , massazist ning antidepressantravist ( paanika ja kroonilise valu tõttu ).
Lugupidamisega,