Silmade kontrollimatu pilkumine 30.06.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kuskil kolm aastat tagasi hakkasid mu silmad teatud oludes nii ebamugavalt pilkuma, et see segab elu.Algpõhjust ei oska öelda.Tavaliselt esineb see videvikus ( siis on päikeseprille ka kanda imelik ) ja eriti avaldab toimet alkohol ( piisab ühest õllest ).Päeval on reeglina kõik korras, saab inimestele vabalt otsa vaadata ja suhelda. Vahel ei ole mitu kuud midagi. Silmaarst väidab, et silmadega on kõik korras ( kuigi silmad on olnud eluaeg hellad ja kergelt punakad; tundlikud tuulele, päikesele, lendavatele osakestele jne. ). Olukord lööb esile tavaliselt rahvarohketes ja ülevalgustatud kohtades. Siis on teistele otsavaatamine väga raske ja ebamugav. Olen võrkpallimeeskonnas sidemängija ja paari-kolme geimi äramängimine ei ole probleemiks, aga kui mäng muutub tasavägiseks ja pingeliseks, hakkavad silmad niimoodi pilkuma, et palli on võimatu jälgida ja silmade kinniolemise aeg pilkumisel on väga pikk.
Tegelen müügitööga ja tihti tuleb viibida erinevatel koosviibimistel ja üritustel, kus igal hetkel võib pilkumine jälle hakata. See tekitab minus stressi. Käisin Tallinnas ühe neuroloogi jutul, kes kirjutas 1 tableti päevas Amitriptylin 25 mg kuuks ajaks, et siis vaatab ja teeb peast uuringu.
Mida arvate antud haigusest Teie?

Lugupidamisega 36 aastane mees

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegmist on silmalihaste vastutahteliste tõmblustega, mis ägenevad stressisituatsioonis. Kui lähisugulastel või endal lapsena on olnud sarnaseid tõmblusi võib olla tegemist päriliku soodumusega. Ravi siiski tavaliselt aitab, kuid ravimid on siis teised.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591