survetunne peas 11.04.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21-aastane naine. Mul oli äge neelupõletik, mis levis ka põske (tundus, et valutas otse lõualuus) ja tekitas valu vasakus kõrvas. Kõrvas mingit põletikku ei leitud. Samuti oli põletiku ajal terav valu pea vasakul poolel (oimukohas ja kuklas). Nüüd tunnen pidevalt survetunnet pea vasakul poolel ja süda on sageli paha. Kas tegu võib olla neuroloogilise probleemiga?

Kurgupõletikuga samal ajal oli mul äge kuseteede põletik, mis nüüd on taandunud kergeks põiepõletikuks. Põletikust tulenevalt oli põie motoorika tugevalt häiritud - põis ei tühjenenud korralikult. Perearst kahtlustas korraks, et see põie motoorika häiritus võis olla seotud mingi muutusega ajukoores.

Perearst on seni kirjutanud mulle antibiootikume kuseteede põletike vastu... kas ma peaksin siiski küsima saatekirja uroloogi või neuroloogi juurde?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Survetunne peas tavaliselt ei viita võimalikule ajukahjustusele. Võiks teha rö. pildid nina kõrvalkoobastest ja konsulteerida kõrvaarstiga.

Dr. Ain Pajos