tõmblus? 10.04.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere
olen noor neiu. pea aasta tagasi diagnioositi mul epilepsia. nüüd rohkem krambihooge pole olnud, võtan timonili.
Mõni hommik kui ma pean hästi vara tõusma on selline hetkeline hästi lühike kramp (ntx. käes) hakkan jooma aga no ei saa kõik vesi loksub tõmbluse tõttu välja (tass ise maha ei kukkunud). Tihti kukuvad ka asjad maha. Paar päeva tagasi aga sain ma väga hästi magada kõik oli hästi aga hommikul oli enesetunne kehv ja jälle tekkis käes hetkeline tõmblus. kestab umbes 5 minutit, mitte järjest vaid siis kui ma hakkan midagi kätte võtma või teen käega tööd(n. harjan juukseid).
Kas need on epilepsiast tingitud ja kas selle vastu saaks midagi teha?
üks mure on veel kuigi see mind väga ei häiri.
tihti magan ma päeval, sest uni on nii suur. Kui keegi siis helistab mulle siis ma lähen telefonini ja räägin. Pärast aga ei mäleta midagi ja imestan et kuidas ma jõudsin üldse telefonini. Pärast tagasi helistades tuleb välja et ma olen täiesti suvalist teksti rääkinud. No ise ei saa midagi teha, minu jaoks on see uni.
Tihti on siis kui mind äkki üles aetakse päeval ka käes väike tõmblus aga see on väiksem kui hommikul ärkamisel.

päikest

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nii hommikused tõmblused kätes kui hämarolekuseisundid järsu äratamise korral viitavad kindlale pärilikule epilepsiakalduvusele, mis õige ravimiga on tavaliselt hästi ravitav. Timonil ei pruugi olla see õige rohi. Tuleks teha korduv EEG uuring soovitavalt magamata öö järgselt. Võtke perearstilt saatekiri neuroloogile ja helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos