öised tõmblused segavad magama jäämist 30.06.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vastustest selgub, et tõmblused on normaalne nähtus, aga ravi kohta polegi soovitusi. Aastaid kestnud hälve, mis ei lase magama jääda, on muutunud jalgadest ka käsivarde.
Kas pole närve rahustavat teed või võideid? Tablette võiks küll neelata, aga neerupuudulikus ei luba mul neid kasutada.
Saan raua, kaltsiumi ja aranesp süste vastavalt arsti ettekirjutusele, aga dialüüsis filtreeritakse välja aineid, mida ma ei tea.
Ootaks ära neuroloogi soovitused.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Teed ega võided asja ei paranda. Ravimitega on aga võimalik tõmblusi vähendada. Eelnevalt tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain pajos
Neurodiagnostika