tundetud sõrmed 18.01.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, kirjutan oma isa pärast. Ta on 92 aastane, eluaegne meeste rätsep, seega eluaegne osavnäpp. Umbes poole aasta eest hakkas ta kaebama sõrmede tundetust, nüüd oleks tema meelest tuimus süvenenud ka käsivartesse. Sõrmed on ka külmavõitu ja ta ei suuda enam nööpegi kinni panna, samas valu pole. Psüholoogiliselt on see talle väga murettekitav. Abi perearstilt pole saanud; küll randmetesse vitamiinisüste, mis ei muutnud olukorda . Põhjalikku uuringut pole toimunud ja tagasihoidliku inimesena pole ta midagi küsinud/nõudnud. Ja ega ei teagi mida tahta. Mullu suvel nikastas ta korra selga ja pärast seda hakkas käteviga tundma, kuid see võib olla ka juhus.
Palun, oskate ehk nõu anda, mida peaks ette võtma või on taoline ilming pöör-
dumatu nii kõrges eas. Muidu on ta suht keskpärases vormis. Tänan.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere!

Vastuseks Teie küsimusele võin olemasoleva informatsiooni alusel öelda, et tegemist on küll vanusest ja varasemast tööst tingitud kaebustega. Mullusuvise seljatraumaga ei saa seda kuidagi seostada. Soovitada võin vaid nii palju, et kätega tuleb mõõdukalt harjutusi teha, sõrmi liigutada - siis võiks enesetunne veidi paremaks muutuda. Selles vanuses võivad vaevused süveneda ka vereringe häiretest, kuid ilma haiget nägemata on täpsemalt võimatu midagi öelda. Kui Teie isa on muidu heas vormis, siis võiks pöörduda siiski neuroloogi vastuvõtule.