Köhimisega kaasneb pearinglus 03.01.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Põdesin väga raskelt Covidit , olin kahepoolse kopsupõletikuga ja hingamispeetusega haiglas. Peale tervenemist olin veel kaua haiguslehel. Kõige suurem probleem on viimasel ajal tekkinud uneeelne hingamisraskus, saan ainult paremini magada, kui olen istuli asendis. Rinnus on suur rõhumine. Kui köhatan vöi natukene köhin, mida on küll harva, tekib pearinglus ja selline tunne, nagu minestaks. Viimasel ajal on nagu hullemaks läinud. Ja väsimus on ka suur.Mind just huvitab see, miks tekib pearinglus.Muidu olen normis, söön hästi, liigun , aga unega on ka raskusi, kui korra uinun ja paari tunni pärast ärkan, siis enam magama ei jää. Aga sellest nagu väsinud ei ole.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Köhimisel tõuseb rinnnaõõne sisene rõhk mis võib põhjustada südame töö olulist aeglustumist ja ka vererõhu muutusi - sellest ka minestus ja pearinglustunne. Soovitan pöörduda perearsti poole EKG teostamiseks, püüda ise jälgida vererõhu väärtusi ja pulsisagedusi ja vajadusel külastada kardioloogi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika