epilepsia kulg 07.10.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma kaheaastase õepoja pärast,kellel avastati 6 kuud tagasi epilepsia sünnikahjustuse (hapnikupuudus) tagajärjel. Ta on saanud ravi 6 kuud ja mitte midagi pole paremaks läinud. Hoogusid on endiselt 40-60 korda ööpäevas. Õnnex ei kaota ta hoogude ajal teadvust,küll aga kukub maha ja öösiti häirib lapse und. Ja kõige suurem mure on selles,et ta on arengus juba maha jäänud-kuna tegemist on kaksikutega,siis on eriti hästi näha,kuidas terve laps arengus tunduvalt ees. Mure selles,et kui need hood jätkuvad ja ei allu ravile,kas on oht,et ta võibki alaarenguga jääda? Või on ikka võimalus,et ta areneb järgi,kui hood ravile alluma hakkavad ja milline võix see prognoositav aeg olla,kuna see haigus taanduda võix?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seos on tõenäoliselt vastupidine - alaareng on tunnuseks närvisüsteemi kahjustusele, mis põhjustab ka sagedasi hoogusid. Tuleks olla pidevas kontaktis lasteneuroloogiga ja teatada et ravi hoogusid vähendanud ei ole.

Dr. Ain Pajos