Epilepsia tagasituleku tõenäosus 16.02.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline lugu et 2009 aasta aprilli kuus esines epileptiline hoog. Hoo kulg oli selline et sõitsin rattaga päikeselisel ajal nii et puude varjust sõites virvendas koguaeg kuni ühel hetkel ärkasin kiirabiautos. Tehti haiglas EEG uuring ning tol hetkel leiti et epilepsia esineb mõne aastase intervalliga. Aeg läks edasi ja rohkem hoogusi ei esinenud, arst saatis mu uuele EEG uuringule 2016 aasta mai kuus, ning otsus oli selline et ajukoore bioelektriline aktiivsus on normi piires ja epileptilisi avaldusi ei ilmne. Arstiga sai hiljem kokkulepitud et kui hoogusi pole olnud siis katkestame ravi. Nüüd olen peaaegu 3 aastat ilma ravimiteta olnud ja enesetunne on hea, alkoholi ei tarbi ja suitsu ei tee. Kui suur tõenäosus on et epilepsia tagasi tuleb? Kas mul hetke seisuga oleks õigus autot juhtida ning kas ajateenistusse olen ikka kõlblik?
Soovitage palun mulle nõuandeid edaspidiseks.

Tänud ette

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valguse sähvimise mõjul tekkiv epilepsiahoog viitab pärilikkusele - seega hoovõimalus siiski püsib. Diagnoosi saab kinnitada spetsiaalse uuringuga. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.