Auraga migreen? 11.08.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

1 aasta tagasi töö juures järsku ei näinud vasaku silmaga enam. Silma ees oli hall plekk. Sellele järgnes tugev peavalu ja pearinglus. Vasak silm liikus aeglasemalt kui parem ja pupill oli suurem kui teine. Kui silmad kinni panna sai, ei läinud vasak silm päris kinni.
Siis neuroloog saaatis magnettomograafiasse, aga sealt ei leitud midagi ja pandi diagnoosiks aura migreen küsimärgiga.
Kergemaid peavalusid on esinenud selle aasta jooksul mitmeid kordi, aga nüüd augusti alguses kodus olles oli mõlema silma ees hallid laigud ja ei näinud õieti. Sellele järgnes vasakul pool peas valu ja silmatagune valutas. Selline seis kordus 3 päeva jooksul kolm korda. Reede lõuna ajal, laupäeval öösel ja pühapäeva päeval. Vasakus silmakoopas valutas mitu päeva ja mõlema kulmu pealt pressis nii, et ei võinud kummardada. Peas oli ebamugav tunne, kuidagi raske ja uimane. Peale valuhoogusi oli hirmus väsinud ja ei suutnud hommikuti silmi lahti teha. Tihti sai magada kümneni. Kuna tegu tööinimesega, siis see segab tugevasti tööl käimist, kuna töö hakkab hommikul pool 7 ja töö käigus on vaja palju kummardada ja liikuda ja see kõik segab. Lisaks sellele oli nüüd viimane kord ülahuules ja vasaku käe sõrmedes torkiv tunne. Kuna diagnoos pandi küsimärgiga, siis kas see tekitab kõiki neid süptomeid ja kas sellele ka mingi ravi on? Või mida peaks järgmisena ette võtma?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Migreenihoo algusese esineb tihti nägemishäire tavaliselt molema silmaga - hall laik nägemisvälja keskel ja värelused uhel pool perifeerias. Sellele järgneb peavalu voi raskustunne peas. Nägemishäire algul tuleks kohe votta valuvaigistit ja proovida veerand tunniks lodvestuda. Asi muutub kahtlaseks kui esineb nt. topeltnägemine, siis vajate kindlasti korduvat neuroloogilist konsultatsiooni.

tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos