Pidev pearinglus 17.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Lp. Dr. Ain Palos.

Kirjutan, et uurida, kas minu tervisemurede taga võib mingi neuroloogiline probleem olla. Nimelt kõik perearsti poolt võetud vereproovid on korras. Aga viimased kaks kuud igapäevaselt käib pea nii ringi, et segab igapäevatoimetusi. Pole Vertiigo hoogu - karusselli tunnet (see on ka aeg-ajalt ja viimati oli pool aastat tagasi ca 1,5 kuud järjest). Ka näen kohati uduselt, kuigi silmaarstil käies selgus, et silmad korras ja vaid veresooned veidi ahenenud. Vererõhk on 4,5 aasta tagust sünnitust püsivalt madalapoolne. Sellest ilmselt ka see, et näpud ja varbad õhtuti nagu nõeltega torkiv-valusad. Lisaks väga tugevale pearinglusele ka jõuetus ja näpud kanged (nt sai varem porgandi näppude vahel ükskõik kui väikseks riivida, aga nüüd kukub väiksem tükk kontrollimatult käest). Peavalusid pigem pole. See-eest aeg-ajalt seljavalud ja juunis ning septembris minestasin (kukkudes traumaga sünkoos). Kuna kõik vereproovid on korras, aga sedasi väga raske igapäevaselt olla, uuringi, kas võiks olla alust neuroloogilistele uuringutele.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alustada võiks neuroloogi läbivaatusega - selle järgselt võib vajadusel planeerida lisauuringuid ja ka määrata vajaliku ravi.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika