Neuroloogi konsultatsioon 03.05.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 52 a naisterahvas. Minu norm vererõhk on 105/60.
Peale söömist on mul väga paha olla ning esinevad järgmised sümptomid: vererõhutõus. Peale söömist on vererõhk 135/90, pearinglus, iiveldus, külmavärinad üle kogu keha, eriti jalgades. Ma jubedalt võtan kaalust alla. Kolme kuuga olen kaotanud 9 kg. Praegu kaalun 43 kg. Viimasel ajal tuleb eritist ninast kui ma söön. Ning ka valu südames nagu suruks kokku.
Olen mitu korda käinud Emos nii Tartus kui Tallinnas. Tehti uhtraheli kõhust, CT, EKG, ultraheli südamest ja vereanalüüsid mitu korda. Vastused on olnud kõik normis.
Käisin ka gastroenteroloogi juures Dr.Riispere, kes tegi gastroskoopiat ja rektoskoopiat. Ning ka seal oli kõik normis. Ainult, et esinevad hemorroidid. Samuti kardioloogi juures, kus oli ka kõik normis.
Kaks nädalat tagasi hakkasid valutama hambad ning peale 4 närvi eemaldamist on valu veel rohkem. Hambaravi ütles, et asi ei saa olla hambades.??
Kuidas ma saan ennast aidata? Ma ei tea juba kuhu pöörduda? Ja millise spetsialisti juurde ma pean minema? See on mind juba täiesti ära kurnanud ja ma ei tea mis toimub minuga. Isu on hea, aga ma juba kardan süüa, kuna siis tunnen ennast ülihalvasti. Kas asi on närvides?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt kroonilise ärevusseisundi ja depressiooniga. Soovitan külastada psühhiaatrit.

Dr. Ain Pajos