Krambid, tõmblused 12.02.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Küsimuseks oleks see, et kas haigus või sümptomid võivad minna hullemaks? Kirjeldan siis haigust. Alguse saab see füüsilisest tegevusest, ükskõik millisest kas jalutamisest, spordi tegemisest, näputööst oleneb kuhu koormus langeb, mul enamasti jalgadele, eelmises töökohas kätele/sõrmedele. Algab see siis nii, et kui olen jalutanud pika maa siis hakkavad jalad krambitama, esialgu varbad, vaikselt tekivad kontrollimatud tõmblused varbad tõmbuvad kronksu(ühel jalal), siis liiguvad tõmblused mööda keha järjest ülespoole. Äkilised tõmblused jalas/jalgades alaselg kakub igasse suunda, mida rohkem kõnnin seda hullemaks läheb (suuremat pinget tunnengi alaseljas) selgroog tahaks nagu igasse suunda liikuda. Kui ma teen kätega/näppudega tööd siis sõrmed kakuvad ennast laiali(osa sõrmi lähevad laiali teised jälle kokku,ühel käel). Lapsepõlves oli paar episoodi sellised et üle terve keha tõmblesin/krambitasin. Kui ma kõndimise ajal maha istun keha nii-öelda lõdvaks lasen siis tõmblused lõppevad, tähele olen pannud seda et pehmel istmel istudes lähevad krambid kiiremini üle, aga kui ma istun näiteks kivi peale/maa peale ja natukese aja pärast üles tõusen siis tõmblused mõne aja pärast jätkuvad. Ning need episoodid kui üle keha tõmblesin siis neid ei põhjustanud füüsiline tegevus. Kas olete sarnase asjaga kokku puutunud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt päriliku seisundiga, mille korral on häiritud lihaste toonuse regulatsioon ja liigutuste koordinatsioon. Põhjuseks ajukoorealuste motoorsete keskuste funktsiooni häire. Seisundil on erinevad avaldumisvormid aga tavaliselt see püsib ühesugusena pikki aastaid. Kui probleem süveneb, tuleb pöörduda neuroloogi vastuvõtule ravi saamiseks.

Dr. Ain Pajos