Ühepoolne puusaliigese valu 05.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun nõuannet seoses püsiva valuga puusaliigese piirkonnas. Valu tekkis kolm aastat tagasi raske füüsilise tööga välitingimustes (raskuste tõstmine ja kandmine), oli alguses n-ö näriv ja raske oli hommikul liikuma saada, toolilt tõusta, sokki-saabast jalga panna jne
2020 märtsis tõstsin raskust ülakeha pöörates, mille tagajärjel valu ägenes, palusin PERH-is röntgenpildi teha. PERH spetsialist ja perearst ei leidnud kahes röntgenülesvõttes puusaliigeses muutusi (luulised struktuurid ja kõhr pidid olema haiguslike muutusteta). Tegelik terviseseisund oli märtsikuus väga halb – kõndida sain aeglaselt, kui tegin ettevaatamatu liigutuse, läbis puusa elektrilöögi taoline valu. Nädal peale traumat lisandusid nimme ja õlavöötme sähvivad valud. Vahel tõmblused ja krambid jalas. Lamavas asendis tekkis rebiv, kiskuv valu liigese piirkonnas. Valulik on ainult parempoolne puusaliiges, vasakul pool igasugused kaebused puuduvad.
Kuna pean tööl kiiresti kõndima, on lisandunud veel liigese raksumine (kui kõndimisel on haige puusaga jalg maas, toetudes päkale, on sel hetkel kuulda igal sammul tuhmi raksumist liigeses). Katsudes on väga valulik puusaliigese eesosa. Jooksmine on võimatu, samuti sirge jala tõstmine küljele. Retseptiravimeid määratud ei ole.
Millised uuringud saaksid diagnoosimisel abiks olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks kindlasti minna ortopeedi vastuvõtule kes ilmselt saadab täiendavatele uuringutele ja määrab ka ravi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika