Pearinglus, nõrkus ja lukus kõrvad 26.09.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi peale pingelist kooli-töö perioodi tundsin suurt väsimust ja hommikuti käis pea ringi. Pöördusin perearsti poole, kes soovitas rohkem vitamiine süüa. Suvel sõin palju vitamiine, magasin korralikult, sain päikest, käisin meres ujumas. Väsimus oli ikka keskmisest suurem ning hommikuti raske tõusta, seega pöördusin uuesti perearsti poole. Kuna olid ka kõrvavalud, siis kahtlustasin sisekõrva. Käisin kõrvaarsti juures, kus tehti audiomeetria. Öeldi, et kuulmekiled ja kõrvad on korras aga parema sisekõrva mingi närv on kahjustunud. Arst kirjutas betaserci. Võtsin 10 päeva kuid kõik läks koguaeg järjest hullemaks. Täispäevi ei saanud enam tööl olla, autoga sõit muutis pearingluse hullemaks jne. Käisin neuroloogi juures, kes ütles, et välisel vaatlusel on kõik OK, aga peaksin igaks juhuks MRT-s käima. Seejärel selgus, et seda ei saa mulle teha, sest kunagisest luumurrust on metallplaat käes. Nüüd ootan kompuuteruuringut, kuid seni ei tea mida teha ja arstid ei oska ka enam nõu anda. Väsimus on läinud nii suureks, et sisuliselt kodust välja ei jaksa minna. Süda on ka kergelt paha, kuid ei oksenda. Nõrkus, pearinglus ja kohati ka lihaste tõmblemine erinevates kohtades (mitte selline mis välja paistaks, aga ise tunnen). Kas peaksin võtma betaserci edasi? Või hoopis mingeid rahusteid? Või jätma hetkel kõik rohud ära? Mida saaksin veel enda aitamiseks teha? Enesetunne läheb järjest hullemaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole põhjus sisekõrvas ja Betaserci võtta ei ole mõtet. Perearsti kaudu võiks teha üldvereanalüüsid ja kontrollida kilpnäärme hormoone. Kui analüüsid on OK, saab selgust neuroloogi konsultatsiooniga.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos