Valu kõrvas 08.05.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2011a talvel olid mul sageli keskkõrvapõletikud,ravi oli pikk ja vaevaline.Sellest ajast olen tundlik külmale ja tuulele,sest kohe lööb valu kõrva(eriti paremasse),mis kestab paar nädalat.Seda tuleb ette kord kvartalist,kõige pikem valuvaba periood on olnud pool aastat.Kõrvaarstil olen käinud korduvalt,aparaatidega on kõrva kontrollitud ja öeldud ,et tegemist on hoopis kolmiknärvi valuga, sest kõrvad on korras.Perearst kirjutas karbapasepiini,mis kuskil 2 aastat ka aitas.Nüüd kannatan juba kuu aega valu,sest karbapasepiini võttes läheb valu tugevamaks.Võtsin ibumetiini,et saaks öösiti magada.Perearstil olen käinud korduvalt,kirjutas valuvaigistit ja antidepressanti karbapasepiiniga koos võtta-abi polnud.Kas aastaid olnud vesine nohu ,ninakinnisus ja pidev aevastamine võivad olla selle valu tegelikeks põhjusteks.Praegu võtan jälle ibumetiini ja activedi nohutabletti.Plaanin minna jälle kõrvaarstile ja omaalgatuslikult esimest korda neuroloogi juurde,kuid Teiega konsulteerimine annaks palju selgust.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

On väga kahtlane, et tegemist on kolmiknärvi haigusega, mille puhul karbamasepiin on õige ravim. Valude põhjuseid võib olla aga mitu. Kui probleem püsib helistage te. 6 748 591 ja tulge konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos