Valud luudes või liigestes 21.03.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selline mure, et nädal tagasi olin tööl (istuv kontoritöö arvutiga 4,5 aastat järjest) ja tunnen, et paremas käes (käe keskelt) kiirab valu, selline tuim valu, kohati päris häiriv, valutas ka vasak kõrv. Koju minnes probleem kadus, aga järgmine päev oli uuesti, siis läks kuidagi iseenesest üle.
Täna tööl olles tunnen uuesti valu samas käes, aga ka parema jala põlve on löönud 3 korda selline tugevam ehmatavalt valus kiirgav valu täna. Samas tunnen valu ka mõlema käe randmetes (küll väga vähe, aga siiski). Täna tuli meelde, et detsembri kuus kukkusin selle parema käe peale. Kuna olin välismaal, siis arstile sellega ei läinud. Paar päeva oli käsi väga valus, liigutada oli kätt raske, aga kodus tagasi olles, oli juba kõik korras. Hakkasin mõtlema, et äkki seal on mingi seos.
Ka sabakont on mul aegajalt tuiganud. Umbes kuu aega tagasi käisin lapsega kelgutamas ja järgmine päev oli sabakont väga valus, nii et diivanil istuda polnud eriti võimalik, arvasin, et põrutasin kelgutamisest ära. Suurem valu kadus kolme-nelja päevaga ja siiamaani vahel harva annab sabakont end tunda.
Mingit paistetust käel või mujal pole olnud. Ca aasta tagasi eemaldati mul kurgumandlid, sest olid lapsest peale põletikus. Olen kuulnud, et põletikuliste kurgumandlite ja liigeste vahel on seos. Samas ma nagu ei tunne, et valutaks liigesed, vaid ika luud.
Googeldades "luuvalu" võib täiesti paanikasse minna... Olen päris närvis. Panin ka perearstile aja kirja, kuid sinna veel aega. Kas mul on põhjust paanikas olla või mida võiks kahtlustada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist hulgiliigeste valuga. Tuleks alustada perearstist, kes tavaliselt teeb analüüsid ja suunab vajadusel reumatoloogile.

Dr. Ain Pajos