Laps raputab pead 10.01.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu poeg on 1 aasta ja 4 kuud vana. Nädal tagasi hakkas ta imelike äkiliste liigutustega pead ettepoole raputama. Ta teeb seda paar-kolm korda järjest, päeva jooksul tuleb neid raputamisi ette korduvalt. Tundub, et see pakub talle lõbu, ent kas sellel tegevusel on olemas mingi selgitus ja kas see võib tema tervisele kahjulik olla?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pea võngutamine on selles eas üsna levinud, enamasti poistel. Tavaliselt möödub see komme 3 eluaastaks. Ühest selgitust ei ole, arvatakse et see tekitab heaolutunde, väljendab frustratsiooni või nõutakse tähelepanu. Kui aga ilmneb ka muid nt. arenguhäireid, tuleks konsulteerida lasteneuroloogiga.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

pea raputamine

Tere! Mure selline, et 10 kuune laps "raputab pead". Algul arvasin, et tegu juhuslikkusega, kuid siiski ei ole see nii. Olen last jälginud paar kuud ja selline vasakult paremale liigutamine kordub ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Seda tuleb küsida last vaadanud lasteneuroloogilt.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Rahutult uinuv laps

Minu peagi kahe aastaseks saaval pojal on kombeks enne magama jäämist
pead raputada.Selili olles vehib ta sellega ühelt küljelt teisele. Samuti teeb ta seda ka magades kui miski teda häirib(müra ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Tänan küsimuse eest!
Kui Teie laps on pead raputanud juba pika perioodi jooksul, on tegemist tõenäolisel viisiga, kuidas laps end enne uinumist rahustab ja sellisel juhul ei pea arsti poole pöörduma.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: