Peavalud füüsilisel pingutusel pärast lööki pähe 15.06.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline probleem.

Olen 28-aastane noormees.
Kui ma olin umbes 13-aastane, sattusin ma kooli sööklas konflikti õpetajaga, mis lõppes sellega, et õpetaja lõi mulle suure metallist supi jagamise kausiga pähe ja seejärel lükkas ka üsna kõvasti vastu kiviseina.
Mulle ei tehtud vahetult peale seda uuringuid, kuid peas oli korralik muhk. Mõned aastad hiljem tehti mulle igaks juhuks peaaaju kompuuteruuring (täpsustamiseks peaks haiglast väljavõtet küsima) Tartu Kliinikumis. Ma ei mäleta, et midagi halba oleks leitud.
Peale seda põrutust ei olnud teadvusekadu ega oksendamist.

Aga mida ma kindlalt tean on see, et peale seda tekkisid samas kohas peavalud. Vasakul pool pead eespool. Valud esinesid füüsilise pingutuse ja ka näiteks masturbeerimise ajal. Pingutus ju seegi.

Valud jätkusid mitmeid aastaid, rohkem ma kellegi poole sellega pöördunud ei ole.
Hiljem esinesid valud ka seksuaalvahekorra ajal. Valu un tuikav ja piisavalt tugev, et segada. Ühe üsna pingutava vahekorra ajal tundsin ma peas tunduvalt tugevamat valu täpselt samas kohas koos mingi soojatundega.

Midagi erilist peale seda ei esinenud. Kuid seni aastaid pidevalt pingutuse ajal esinenud peavalud muutusid päevapealt. Alguses kadus vist valu pingutuse ajal ära või muutus väiksemaks. Aga muutus oli. See on kindel. Tundub imelik lugu.

Perearsti juurde ma küll läksin. Esimese asjana kirjutas õde mulle metroprolol'i, kuna pulss ja vererõhk olid liiga kõrged. Arsti vastuvõtul arst arvas, et see on kõrge küll, aga kuna ma olen selline inimene, kes endast üsna välja läheb, kui ma pean avalikku kohta teiste inimestega suhtlema minema, siis on see võib-olla seletatav. Kellegi juurde suunamist pidas perearst ebavajalikuks, kuna arvas et võib-olla on siiski tegemist pingepeavaluga. Isegi kui ma rääkisin, et see on seotud kunagise peapõrutusega ja samas kohas.

Minagi tahaks mõelda, et ehk on niisama pingest ja ärevusest. Aga siiski sellised sündmused minevikust ei anna mulle rahu. Nüüd on sellest tugevast valust möödas umbes 2 aastat, mingeid kaebusi nagu ei ole. Kuid pea on sellest kohast nagu imelik, nagu surub. Ja natuke valutab ka pingutuse ajal, aga teistmoodi.

Kas mul oleks põhjust kuhugi sellise murega pöörduda? Kas või enda rahustuseks. Mis on teie kui arsti arvamus sellest? Samas ma olen täheldanud mingeid seletamatuid muutusi enda psüühikas, aga ennast ma ju analüüsida ei saa. Aga ma muretsen ikka, et äkki on mingi pisike võimalus ajuvigastusest. Kui midagi sellist poleks juhtunud, ei mõtleks ma sellest üldse.
Võiboolla ei ole mul muidugi midagi viga.

Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kergema peatrauma korral esinevad vaevused kohe trauma järgselt mõne nädala jooksul. Hilisemad probleemid ei ole selle traumaga seotud. Küll aga on füüsilise koormuse ja seksuaalvahekorraga seoses olevad peavalud tüüpilised teatud migreenivormile. Migreenihoogude esinemine aga on muutlik ja sõltub oluliselt stressist ja närvipingest.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Pearinglus pärast peatraumat

Tere!

Umbes 5 päeva tagasi sain löögi lagipähe. Valu oli mõõdukas ja möödus suht kiiresti, kuid pärast lööki tekkis kerge iiveldus, peas imelik tunne ja uimasus. Jätkasin oma igapäevast elurütmi. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tuleks siiski EMOs teha tomograafia ajust, ja kui ka seal on kõik korras, tuleks olla nädalajagu kodus puhkereziimil.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalud

Tere,

Minu 26aastasel mehel on viimase kolme kuu jooksul esinenud vahelduv peavalu, mis on erineva tugevusega. Tavaliselt on valu pulseeriv ja lokaliseerub vasakule oimupiirkonda, vahel valutab ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Ajukasvaja tavaliselt ei alga peavalud, vaid muude tervisehäiretega. Valude põhjust on lihtne selgitada läbivaatuse käigus. Soovitan tulla konsultatsioonile.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain ...

Loe edasi

:)

mul on pähe tekkinud muhk. ja nyyd viimased paar nädalat on hakanud mul pihta peavalud ja just sealt poolt pead, kus see muhk asub. Kas mul oleks mõtekas võtta perearstilt saate kiri ja külastada neurokirurgi?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Külastada võiks esialgu neuroloogi.
Dr. Ain Pajos'
6748591

Loe edasi

peavalu

Olen 35-aastane. Millest võiksid olla tingitud füüsilise pingutuse ajal tekkivad peavalud. See on nii, et tugevama füüsilise pingutuse korral löövad äkitselt väga tugevad ja teravad valud pähe. Need on ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on tõenäoliselt lühiaegsete, paroksüsmaalsete peavalude hulka kuuluva pea(näo)valuga millede tekkepõhjuseid ei tunta, mis omavad tõenäoliselt seost migreenipeavaludega ja milledest osa on esilekutsutavad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: