Õõtsumise tunne/pea paks 24.04.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Selline mure, et juba teist kuud on selline ebamäärane tunne, mida võiks iseloomustada justkui sellise õõtsumisega. Pea on pisut n-ö paks ja raske, just tagantpoolt. Õõtsumist kui sellist võib seletada kerge tasakaalutustunde ja pearinglusega.
Selline tunne on pidevalt. Vahepeal oli justkui söögiisu pisut kehvem kui muidu, aga praegu üldiselt söögiisu üle ei kurda. Samas tekitab see õõtsumise tunne siiski ebamugavust ka süües või pärast sööki.
Mõningates olukordades hakkab üsna palav ning kaasneb käte higistamine.

Olen tegelenud aktiivse jõutreeninguga (jõusaal) üle 3 aasta, aga nüüd viimased peaaegu 4 kuud pole praktiliselt jõusaali külastanud, vaid koduselt vahel mõningaid harjutusi teinud. Eelmise aasta lõpus külastasin saali hommikusel ajal ning olin enne seda vähe söönud. Raske trenn viis selleni, et pea hakkas ringi käima, tekkis üle keha higistamine ning tohutult halb hakkas olla. Hiljem sai mõõdetud veresuhkrut ning see oli ülimadal.
Seoses sellega on ilmselt jäänud trenni suhtes ka kartus, et võib uuesti nii juhtuda. Viimati käisin, siis oligi situatsioon, kus lõpetasin trenni varem ära, sest enesetunne ei lubanud jätkata.
Aasta alguses olin eksamil, kus hakkas samuti kehv olla, selline ebareaalsustunne, palavus ja hirm kokkukukkumise ees.

Olen mõõtnud vererõhku umbes poolteist kuud tagasi n-ö koduse vererõhumõõtmisaparaadiga. Tavaliselt on vererõhk mul olnud umbes 118/78 või 120/80 ligilähedusse, aga siis näitas masin 139/84 ning 132/84.

Kuu aega tagasi käisin tegemas kliinilist vereproovi, mille tulemus oli järgmine:
WBC 5.1 x 10'9 / L
RBC + 5.54 x 10'12 / L
HGB + 174g / L
HCT 0.478L / L
MCV 86.3 fL
MCH 31.4 pg
MCHC 364g / L
PLT 142 x 10'9 / L

LYM % 0.368
MXD % 0.111
NEUT % 0.521
LYM # 1.9 x 10'9 / L
MXD # 0.6 x 10'9 / L
NEUT # 2.6 x 10'9 / L
RDW_SD 41.3 fL
RDW_CV 0.132
PDW 14.7 fL
MPV 10.6 fL
P_LCR 0.298

Arst soovitas juua palju vedelikku, eriti vett.
Tänaseni pole situatsioon väga muutunud, vahel justkui tundus nagu oleks olnud parem, aga pea ikka imelik, tunne ebamäärane ja tasakaalutu, kergelt õõtsuv...Pikali olles probleemi eriti ei tähelda, aga istudes ja seistes on olemas.

Tahaks teha korralikult trenni edasi ja naasta vana hea rutiini juurde kui nii võib öelda, aga see ebamäärane õõtsumise tunne paneb sellele õhukese telliskivimüüri ette ning muudab igapäevaelu ebamugavamaks kui see enne tekkinud probleemi oli.

Olen mees, vanuses 20, peagi 21.
Kunagi oli ka situatsioon, kus sain kõva obaduse vastu pead (2008. aasta lõpus), aga kompuutrivastus oli korras ning tänaseni ei ole sellest tulenevalt mingisuguseid peavalusid ega muud taolist esinenud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt kroonilisest ärevusest tingitud regulatsioonihäiretega. Ärevust aitab vähendada regulaarne füüsiline koormus (vältida tuleb glükoosipuudust - hommikuti korralikult einestada). Sageli on aga lisaks vaja ravikuuri hea enesetunde taastamiseks.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos