Vasaku käelaba tundetus 28.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Täna esmakordselt tekkis vasaku käelabaga imelik lugu - äkki hakkas see muutuma tundetuks, seejärel nagu ka sõrmed krampi tõmbuma, oli ka nagu tunne, et sõrmed vähe paistes, ei osanud arvata, millest see tingitud ning tekkis paanika. Raputasin ja masserisin, kuid kohe üle ei läinud ning võtsin rahustuseks 0,5 tbl diazepaami. Õnneks see tunne möödus mõne minutiga.
Kuna olen aga 5 näd. rase, siis mu küsimus - kas see võis olla tingitud rasedusest? Loodetavasti see 0,5 tbl. diazepaami ei avalda rasedusele kahjulikku mõju? Lisan veel seda, et vere hemoglobiin on mul normist kõrgem.
Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võis olla mööduva ajuvereringehäirega. Rasedus + paks veri suurendavad tromboosiohtu. Tuleks kindlasti konsulteeride perearsti või günekoloogiga ja teha uuringud vere hüübemehhanismide kohta.

Dr. Ain Pajos