Selja disk 28.03.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere lp. Doktor,

Mulle teeb muret minu selja parempoolne külg. Tundub, et tegu diskiga, mis surub närvile. Nimelt juba pikki aastaid lööb valu paremasse külge, mis kiirgub puusa ja jalga. Praegu ma olen 23a ja põen raskekujulist reumatoidartriiti 7-8 aastat, kuid selja probleem oleks nagu eraldi probleem. Olen saanud karpaalkanalite op-i, 2x parem põlv, nina ja mandlid.

Kui see valu läheb väga hulluks, siis olen sunnitud laskma teha Diclofenaki süsti. Eriti kisub valu hullemaks soojema kliima ajal, kuid juhtub seda ka sügisel ja talvel, siis juba pingutuse tagajärjel. Vahel lööb valu ka niisama käies, kuid enamik juhtumeid on pingutuse või füüsilise töö tagajärgedel.
Igapäevane ja iganädalane ravi on Salazopyrin, Trexan, Folverlan+ valurohud Xefo Rapid, Recoxa ja Paramax-Cod, kuid seda valu ei võta ära isegi Xefo Rapid ja Paramax, vaid ainult Diclofenaki süst.
Nt puude lõhkumisest ja trimmerdamisest on pea võimatu end sirgeks ajada.

Kas neuroloogia on õige valdkond selja diski rikke avastamiseks? Kui jah, siis kui pikad on Teie ajad, kas raha eest saab kiiremini?

Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui jalavalu on esinenud aastaid tuleks põhjuse selgitamiseks teha MRT uuring nimmelülidest. Uuringule suunab neuroloog. Võtke perearstilt või reumatoloogilt saatekiri mõne suurema haigla neuroloogile.