Peavalu-kaelavalu, halb enesetunne 18.11.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 35-aastane naine, 164 cm pikk, kaalun 67 kilo. Tööl sundasendis-istuv töö, töötan arvuti taga. Aeg-ajalt käin massaaþis, kuna õla-ja kaelalihased on pidevalt pinges. Käin tennist mängimas 2-3 korda nädalas 1 tund korraga, juba viimased 3-4 aastat. Trennis käin korra nädalas hommikul kell 9 ja teistel kordadel lõuna ajal või õhtu poole. Varem käisin regulaarselt aeroobikas, nüüd harva, aga seal on enesetundega kõik korras. Seoses tennise mänguga hakkas ilmnema mul järgnev häda. Pideva koormuse ajal muutub nägu väga punaseks(eeldan,et vererõhk tõuseb), pean kogu aeg mõtlema, et hingaksin rahulikult, sest muidu on pärast trenni väga paha enesetunne. Ega ma väga ka joosta ei jõua-pole kunagi jõudnud ja reageerimiskiirus on ka veidi aeglane. Suvel olen proovinud ka jooksmas käia, aga väga kaua ei jõua. Püüan ka jalutamas käia. Treeningust korraga rohkem kui tund aega või siis ainult üksi treeneriga olen loobunud, samuti osalemistest n.ö. harrastajatele mõeldud võistlustest, sest pärast seda ma n.ö. suren. Enesetunne on nii kehv, süda läheb pahaks ja kaelas-peas pigistab-tuikab. Vahel hakkan ka oksele. Tavaliselt juba tunnen, kui selline situatsioon tekkima hakkab ja võtan paratsetamooli. Seda juhtub vähemalt korra kuus-viimasel ajal ka tavapäevadel, kui trenni ei tee. Kui võtan paratsetamooli enne trenni, siis pole ka pärast nii hull enesetunne. Selline olukord on juhtunud ka tugeva kuumuse korral, näiteks Egiptuses kanjonis matkal olles.
Viimasel ajal on olnud ka terve päev otsa, kui tunnen, et pea käib ringi, vahel kõrvus kohiseb.
Perearst ei arva asjast midagi. Vererõhk on korras ja südant on ta ka kontrollinud, arsti arvates on sellega ka kõik korras.
Emal ja isal on-oli kõrge vererõhk ja isa suri hiljuti tõenäoliselt insuldi tagajärjel. Nad mõlemad on-olid ka veidi ülekaalulised.
Veel on mul mingi häda jalgadega-see on juba keskkooli ajast, et kui pikalt kõnnin või istun, siis jalad lähevad paiste, mitte ainult labajalad vaid sääred on ka nagu "puupakud" all-see on n.ö. igapäevane mure.
Kas tegu võib olla lihtsalt minu ettekujutusega mingist hädast või võib see seotud olla ikkagi mõne tervisehädaga? Kelle poole võiksin sel juhul pöörduda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kiri ei ole saadetud õigele spetsialistile. Ilmselt tuleks külastada kardioloogi ja uuringutest teha ka koormustest. Jalgade pärast tuleks konsulteerida vasoloogiga.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Valud seljas

Tere
Kõik algas mitu kuud tagasi valust kubemes ja alaseljas vasakul pool. Vahel lõi valu ka jalga. Pidasin seda lihasvaluks kuna käisin basseinis. Siis algasid valud alakõhus, sisse-välja hingamisel ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kõigil kirjeldatud valudel on tõenäoliselt erinevad põhjused. Tuleks pidada nõu perearstiga, kes vajadusel suunab eriarstile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

Peavalu,halb enesetunne.

Tere.
Mure selline, et pikemat aega vaevad peavalu ja halb enesetunne. Viimasel ajal lisandunud ka kerge peapööritus. Nimelt on peavalu üsna igapäevane kaaslane, tihti on valukolle ühe konkreetse ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kaelaprobleemid on tõesti üks tõenäoline põhjus. Soovitav oleks teha enne visiiti läbi perearsti rö . ülesvõtted kaelalülidest.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

halb enesetunne

Tere! Kas radikuliit võib põhjustada väsimust ja üldist liigese-luuvalu?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Radikuliit on tavaliselt ühe närvijuure ärritus-põletik ja üldisi vaevusi ei põhjusta. Küll aga võib mõni muu haigus põhjustada muuhulgas ka närvivalu.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu

Tere!
Olen 35.a. naine, viimasel paaril kuul on enesetunne halb: tihti läheb silmade eest mustaks (vaatan kuidas tuge saada), kõrvus on kohin, peavalud (vahel väga ägedad), suu kuivab, väsimus-jõuetus, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalu, surve peas, pearinglus.

Tere

Olen 25 aastane naine, 1 lapse ema. Mure on suur ja keeruline. Kuni 29 juulini olin terve ja tegus inimene. Siis päevapealt poes olles läks enesetunne väga halvaks (süda tagus, iiveldas, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kirja teel konkreetset nõu anda ei saa kuna vajalik on läbivaatus ja uuringuvastustega tutvumine. Soovitan küsida oma neuroloogilt või tulla vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
6 748 591

Loe edasi

pearinglus

Tere!
Minu enesetunne on kohati väga halb,pea käib ringi (vahel vähem,vahel tugevasti),ajab iiveldama.Kõndimine on ebalev ja enesetunne kehv.Mis mind ees ootab,teadmatus ei ole hea tunne.Perearst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearingluse, iivelduse ja tasakaaluhäirega tuleks pöörduda kõrvaaarsti ja/või neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

10aastat on kestnud kaelast tingitud pearinglused. On tehtud elektriravi, venitust, veeprotsetuure. Kestavad pearinglus, halb enesetunne, raskustunne peas. Olen 30aastane, ei jaksa enam.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearinglused reeglina ei ole tingitud kaelahaigustest, eriti selles eas.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: