Parema labajala nõrkus 01.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2009 aasat jaanuari alguses tekkis seljas tugev valu ja valu kiirgas ka paremasse jalga. Valu taandus vaikselt, kuid parema jala kannale toetumine muutus võimatuks. Lootsin et asi paraneb ja ei kiirustanud kohe arsti juurde. Umbes 2nädala pärast pöördusin perearstile sealt sain suunamise edasi neurokirurgi juurde ja mind saadeti Tallinna Diagnostikakeskuse MRT osakonda.
Sealt sain vastuse: Valu par.jalas S1 inn.alal. L3/4 vahemikus difuusne keskjoone diskiprotrusioon. L4/5 vahemikus ilmestub mediolateraalne diskiekstrusioon keskjoonest paremal, kaasuvalt koflikt närvijuurega, durakott osaliselt komprimeeritud ning surutud vasemale. L5/S1 vahemik olulise leiuta. Müelogrammil L4/5 parempoolse juurekanali deformatsioon.
Määrati aeg operatsiooniks 1 kuu pärast. Uuesti arsti juurde pöördudes soovitas ta operatsiooniga mitte kiirustada, sest oli toimunud mõningane labajala liikumise taastumine. Nüüd on veelgi aega edasi läinud, kuid parem jalg on endiselt nõrk ja kannale on võimatu toetuda (häirib ka kõndimist ja jooksmist) ning aeg ajalt tunnen valu kiirgamist kogu parema jala ulatuses. Kas parema labajala funktsioneerimine võib veel taastuda ilma operatsioonita (arvestades, et juhtunust on möödunud juba 2 kuud). Ja kas operatsiooni tühistamine on mõistlik tegu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diski väljumisega närvijuure kanalisse tekkis närvivigastus, mille tagajärjeks on labajala osaline halvatus. Kui valu on oluliselt taandunud ja põis töötab normaalselt, ei ole op. vajalik. Labajala jõud taastub kindlasti kuid üsna aeglaselt, vahel mitme kuu jooksul. Veel kauem võtab aega tundehäire (tuimuse) kadumine. Ravimid ega operatsioon taastumist ei kiirenda,aitavad vaid regulaarsed harjutused jalalabaga.
Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591