Peapõrutus? 06.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes nädal tagasi kukkusin ja lõin pea üsna tugevalt vastu asfalti. Tunnen ennast siiani kehvalt, pea natuke valutab, on selline uimane "vati sees" olemine, kohati ka nagu raske fokusseerida silmi, pea käib ringi. Peas on muhk, mis on siiani katsumisel üsna valus. Olen ka väga väsinud. Kas võib olla tegemist peapõrutusega, olen mures võimalike sellega kaasnevate lisaprobleemide pärast, seda ka tulevikus. Enesetunne on küll päev-päevalt paranenud, aga endiselt mitte hea, kas peaksin pöörduma lisauuringuteks arsti poole ja kus oleks seda kõike mõistlikum teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt ajuvapustusega, kuid võimalikud on ka tüsistused. Esmalt tuleks minna traumapunkti et teha CT uuring peast. Lisaks on soovitav olla kodus, vältida liikumist ja põrutusi veel ca. 1 nädal.

Dr. Ain Pajos