Jalatallad "surevad" 29.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen viimasel ajal tundnud sellist imelikku jalalabade/jalataldade "suremist" ehk krampi, mis takistab istumist ja edasi liikumist. Ei ole aru saanud, et see oleks pikemast seismisest või jalatsitest tingitud. Aga millest võib selline asi tekkida ja mida teha? Olen võtnud jalanõud ära ja teinud siis igasugusied liigutusi jalalabadega, kuid see on ikkagi häiriv ja mitte eriti kiiresti mööduv. Kas peaks pöörduma neuroloogi poole? 45a naisterahvas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla piirdenärvide algav kahjustus nt. suhkruhaiguse korral. Soovitav on neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos