Lülisamba kaelaosa hulgimurd. 03.07.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kaksnädalat tagasi sain raske esemega löögi pähe(kiiver oli peas), mille tagajärjrl diagnoositi 2,3ja 7 kaelalülides faktuurid ,tehti ka ct-uuring ja diagnoositi Fraktura compressiva vertebrae Th-7(nihketa murd, murrujoon ulatuSoovin b lülikaarde, kuid ei läbi seda;stabiine murd). Esineb kaTh-7 ülmise lõpp-plaai läheduss osteofüüdi fraktuur, mis kulgeb kaarjalt piki llikeha kotuuri.Praegu kasutan kaelalahast ja cash-ortoosi(rindkerel, lubatud käia. teada, millal ma võiks istuda ja pikemalt käia.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on raske kaelavigastusega. Vajalik on ülim ettevaatus.

Dr. Ain Pajos